להתייעצות עם עורך דין ביטוח לאומי ונזיקין חייג:

טיפים לבחירת עורך דין

תהיה חברתי ושתף עם האנשים שחשובים לך
לא פעם אנו מוצאים עצמנו זקוקים לעזרתו של עורך דין במגוון תחומים שונים. במדינת ישראל, פועלים אלפי עורכי דין בכל התחומים, מה שלא מקל על החיפושים אחר איש מקצוע טוב. להפך! השוק מוצף בעורכי דין והתחרות קשה מאוד; לצד עורכי דין איכותיים באמת, עובדים גם כאלו שאינם מקצועיים מספיק. השוק המוצף גורר בעיות שונות כגון ירידה ברמת השירות וההתנהלות מול הלקוחות, חריגה מכללי האתיקה של עולם המשפט, ועוד. במאמר זה, ננסה לסייע לכם לבחור עורך דין מוצלח.

אז איך בוחרים עורך דין מקצועי באמת?

  • לפי תחום ההתמחות שלו – ובכן, אם עברתם חלילה תאונת דרכים, תפנו אל עורך דין המתמחה בכך. לכל עורך דין התמחות משלו, ויש הבדל עצום בין עורכי דין המתמחים בפלילים, ובין כאלו המתמחים בתחום האזרחי. בכל תחום כמובן ישנם תתי התמחויות.
  • חיפוש קפדני – נשמע מסובך? חיפוש קפדני באינטרנט יעלה בפניכם המלצות על עורכי דין המתמחים בתחום בו אתם זקוקים להם. האינטרנט יציג בפניכם שורה של המלצות מפיהם של בעלי ניסיון, שיוכלו להעיד ממקור ראשון על איש המקצוע שליווה אותם.
  • בקשו המלצות – מצאתם עורך דין שעשה עליכם רושם חיובי? אל תהססו לבקש ממנו הוכחות לכך שהטיפול שלו במקרים דומים, היה לא פחות ממעולה. לצד תעודות שקיבל לאורך הדרך, יפנה אתכם גם ללקוחות עבר שיוכלו לספר לכם על התהליך ועד כמה היו מרוצים ממנו.
  • כימיה עם איש המקצוע – הפרמטר החשוב ביותר לבחירת איש מקצוע בכל תחום, הוא הכימיה שלכם איתו. ערכו שיחת היכרות ראשונית עם עורך הדין, ואם הרושם שעשה עליכם הינו חיובי המשיכו לפגישה. במהלך פגישה אישית תוכלו לשים לב לכך שהוא קשוב לכם, מתעמק בדבריכם ומעניק לכם פתרונות אקטיביים ויצירתיים כבר אז. רק לאחר מכן, תוכלו לגבש דעה על האדם שמולכם ולהחליט באופן סופי האם ברצונכם לקדם את התהליך מולו.
  • ניגוד אינטרסים – חשוב מאוד לבדוק שעורך הדין שפניתם אליו, לא מייצג במקרה את הגוף שאתם מעוניינים לתבוע. אדם מקצועי הפועל בהתאם לחוקי האתיקה, יעדכן אתכם כבר בהתחלה במידה ועלול להיווצר ניגוד אינטרסים. בדקו היטב את האדם שעומד מולכם.

אל תתפשרו על ליווי מקצועי

בין אם אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין פשיטת רגל או עורך דין לכל תחום אחר, מומלץ שלא להתפשר על הליווי המקצועי ביותר שתוכלו להרשות לעצמכם. עורך דין טוב יעשה את ההבדל בין הצלחתכם מול מערכת המשפט, או כשלונכם.
תהיה חברתי ושתף עם האנשים שחשובים לך
גלילה לראש העמוד

אל תוותרו על הזכויות המגיעות לכם! להתייעצות השאירו פרטים

דילוג לתוכן