להתייעצות עם עורך דין ביטוח לאומי ונזיקין חייג:

כיצד לבחור עורך דין לתביעת פיצויים לאחר תאונת דרכים

תהיה חברתי ושתף עם האנשים שחשובים לך
תאונות דרכים הן ללא ספק אירוע שכיח מדי בכבישי ישראל והסכנה להיפגע מתאונה שכזו ניצבת בפני כולנו, נהגים, נוסעים, רוכבים הולכי רגל וכו', מכיוון שכך, במידה וקרה המקרה ואכן הייתם מעורבים בתאונת דרכים חשוב לדעת כי במרבית המקרים הנכם זכאים לקבל פיצויים מחברת הביטוח בה בוטח הרכב המעורב בתאונה. חשוב גם לדעת כי מאחורי קביעה עקרונית זו, עצם הזכאות לפיצויים וגובה הפיצויים עצמם נקבעים על פי נסיבות התאונה המסוימת. כדי לוודא כי מיציתם את הזכויות המוקנות לכם בחוק וקיבלתם את מלוא הפיצויים המגיעים לכם, מומלץ וכדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין בעל נסיון, ידע ומומחיות בתחום תביעות נפגעי תאונות דרכים.

מדוע יש צורך בשירותיו של עורך דין לתביעת פיצויים על פגיעה בתאונת דרכים?

התשובה לשאלה זו נחלקת למספר סיבות, להלן הבולטות בהן בהן: הדרכה ראשונית– במקרים בהם נפגעי תאונות דרכים לא מיהרו לפנות לעורך דין ובינתיים מסרו עדות במשטרה או ענו לשאלות החוקרים של חברת הביטוח, הם גילו לאחר מכן כי עשו טעות מרה מכיוון שכל פרט קטן בעדות עשוי לפגוע בסכום הפיצויים. עורך דין יוכל להנחות אתכם כיצד למסור עדות לגורמים השונים, יעזור לכם להיות זהירים למרות הטלטלה שעברתם בעת התאונה ובכך ידאג למקסם את זכויותיכם. לכן מומלץ בחום להתייעץ עם עורך דין כמה שיותר מהר לאחר התאונה, בחלק מן המקרים אפילו תוך כדי הטיפול הרפואי, בכפוף למצבכם הרפואי, כמובן.
עורך דין תאונות דרכים
איך בוחרים בעורך הדין הטוב ביותר עבורכם?
  בחינת זכאות– חוק פיצוי לנפגעי תאונות דרכים קובע באילו מקרים נפגע בתאונה זכאי לפיצויים מחברת הביטוח ובאילו מקרים אין זכאות כזו. לצד תאונות דרכים בהן האבחנה ברורה ומובהקת, ישנן לא מעט תאונות בהן האבחנה עשויה להיות שנויה במחלוקת או נתונה לפרשנות. עורך דין מנוסה ומיומן יוכל לומר לכם האם קיימת לכם זכאות לפיצויים ובמידת הצורך יוכל לטעון עבורכם בדיון בעניין זה מול חברת הביטוח. גובה הפיצויים– ישנם מספר פרמטרים המכתיבים את סכום הפיצויים לו אתם זכאים, חלקם הם נתונים מספריים יבשים וחלקם הם הערכות סובייקטיביות ונתונות לפרשנות. עורך דין מנוסה ומיומן ידע לבנות את תיק התביעה כך שתוכלו לקבל את מקסימום הפיצויים המגיעים לכם בחוק.

איך אבחר בעורך דין הטוב ביותר עבורי?

חיפוש קצר בגוגל יעלה בפניכם עשרות שמות של עורכי דין המציעים את שירותיהם לניהול תביעת פיצויים לנפגע תאונות דרכים. אם כך, כיצד תבחרו במי שייצג אתכם בצורה המקצועית ביותר? ריכזנו כאן מספר כללים ועצות שימושיות שיקלו עליכם כאשר תדרשו לבחור בייצוג משפטי מתאים: תשאלו אותו! שוחחו עם עורך הדין ותשאלו ישירות, מבלי לחשוש, האם יש לו ניסיון בתיקי תאונות דרכים, אילו הישגים נרשמו באותם תיקים? חשוב שתבחרו בעו"ד המכיר היטב את החוק, אך גם מחזיק בניסיון מעשי בהתמודדות עם חברות הביטוח ובניהול תיקי תביעה בבית המשפט. חיפוש בגוגל יעלה אוצרות – לפני שאתם שוכרים את שירותיו של עורך הדין, חפשו בגוגל את שמו. בדקו את הביקורות עליו, האם הן מפרגנות או האם יש עליו ביקורות שליליות? איך האתר שלו נראה? האם הוא משדר מקצועיות, האם מדובר באתר חי ופעיל? כל אלו נתונים שקל לבדוק ויספקו לכם מידע רלוונטי לקבלת ההחלטה הנכונה חברים שלכם ממליצים? במידה ומכר שלכם נפגע בעבר בתאונת דרכים ופנה לעורך דין כדי לתבוע את חברת הביטוח, מומלץ לשאול באיזה עורך דין הוא נעזר והאם הוא מומלץ. זכרו, המלצה על עורך דין מיומן בתחומי משפט אחרים אינה רלוונטית עבורכם. בחרו במישהו שתוכלו לסמוך עליו –תאונת דרכים יכולה להיות אירוע טראומטי המשנה את שגרת החיים בצורה דרמטית ומביא עימו התמודדויות וקשיים. בהתחשב בכך מומלץ לא להוסיף לכל אלה קושי נוסף- בחרו בעורך דין המספק לכם תחושה נוחה, מקדיש לכם תשומת לב כנה ומעביר לכם את המידע הדרוש לכם בצורה נעימה ואמינה. כמה זה עולה לי? שכר הטרחה לעורכי דין בתביעות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים מוגבל בתקנות הלשכה לעורכי דין. מגבלות אלו יצרו סטנדרט קבוע לגובה שכר הטרחה, הנקבע כחלק יחסי מן הפיצויים שתקבלו. מאחר ורוב רובם של עורכי הדין יגבו ממכם שכר דומה, תוכלו לנצל זאת על מנת לבחור את עורך הדין הטוב ביותר והמנוסה ביותר, מבלי לחשוש מתג מחיר גבוה מדי. למגוון מדריכים לנפגעי תאונות דרכים הנכם מוזמנים לפורטל מיצוי זכויות נפגעי תאונות דרכים – "פיצוי בדרכים".
תהיה חברתי ושתף עם האנשים שחשובים לך
גלילה לראש העמוד

אל תוותרו על הזכויות המגיעות לכם! להתייעצות השאירו פרטים

דילוג לתוכן