להתייעצות עם עורך דין ביטוח לאומי ונזיקין חייג:

טופס בל 250 של ביטוח לאומי– הסברים לנפגע תאונת עבודה כיצד למלא את הטופס

תהיה חברתי ושתף עם האנשים שחשובים לך

כמו בכל המדריכים של אתר "עוד זכות", אתן לכם טיפים ואסביר כיצד למלא את טופס בל 250,  וממה יש להיזהר בהליך מול ביטוח לאומי.

מהו טופס בל 250 (טיפול רפואי לנפגע עבודה):

עובד שכיר שעבר תאונת עבודה נדרש למלא את טופס בל 250 של המוסד לביטוח לאומי (טופס למתן טיפול רפואי לנפגע בעבודה- שכיר). הטופס מיועד לשם קבלת טיפול רפואי ראשוני לעובד שכיר שנפגע בתאונת עבודה – הטיפול יינתן, למעט חריגים, דרך קופת החולים בלבד – ולא באמצעות הרפואה הפרטית.

החריגים הם בין היתר, רפואת חירום שלא ניתן לקבל את הטיפול דרך קופת החולים, טיפולים שקופת החולים הסכימה מראש ובכתב לממן. כמו כן, במקרים של רופאת שיניים, ניתן לקבל טיפול לאחר שרופא מטעם קופת החולים קבע את הטיפול הנדרש לפי הפגיעה, כאשר ההחזר יהיה לפי התעריף הנהוג בקופת החולים.

מעבר לכך, הנפגע יהיה זכאי להחזר מקופת החולים עבור הוצאות פינוי באמבולנס ובלבד שנעשה ביום הפגיעה.

טופס בל 250 נועד כאמור לשם קבלת טיפול רפואי ראשוני טרם ההכרה בפגיעה. ככל שהפגיעה תוכר כפגיעה בעבודה, תהיה זכאות לקבלת טיפול ללא הגבלה, בהתאם לכללי הביטוח הלאומי.

אציין שבמידה שאתם עצמאיים ולא שכירים, טופס בל 283 הוא הרלוונטי לכם ולא טופס בל 250.

שרה גבריאל
שרה גבריאל
קרא עוד
מקצוענים שיודעים את העבודה בכל פניה ובכל שעה תמיד נעניתי בכבוד רב שירות אדיב ונעים חריגים בנוף הישראלי יישר כוח 👏👏👏
אריק בסן
אריק בסן
קרא עוד
עו"ד עמוס כהן וצוותו ליוו אותי בהליך למול ביטוח לאומי שנים רבות והוכיחו את איכותם מקצועיותם ורגישותם פשוט מומלצים בחום.
אלי בן ישי
אלי בן ישי
קרא עוד
שלום עו"ד עמוס כהן. בעבר טיפלת בתיק שלי ואני מרוצה מהטיפול ומעורכי-הדין התותחים אני תמיד ממליץ עליכם. תודה על הכל ממני אלי בן ישי💪.
אילן ברקוביץ
אילן ברקוביץ
קרא עוד
אני רוצה קודם כל להגיד תודה רבה על השירות האדיב, המענה המקצועי, תמיד הייתם בשבילי כדי לעזור 👌 ובמיוחד תודה ענקית לצוות הנהדר! משרד של תותחים תודה על הכל!
נטע ג'רבי
נטע ג'רבי
קרא עוד
שירות אדיב ומקצועי, בתחומים שונים שפנינו. עורכי דין נהדרים שמסייעים בכל דבר ועניין, ממליצה מאד. מציינת במיוחד את עורך דין עמוס שהסביר וליווה.
דן לוי
דן לוי
קרא עוד
לפי השירות שאתם נותנים. לפי דעתי אתם מספר אחד מעל כולם. תודה רבה לכם על השירות שנתתם לי. 👍👍👍👍👍👍ישר כח.
ירדן סער
ירדן סער
קרא עוד
תותחים אלופים כל הכבוד שאפו גדול. ההליך שלי נסגר ממש מהר - פחות משנה ובדרך לעוד תביעה ממליצה בחום
הקודם
הבא

הסבר וטיפים כיצד למלא את טופס בל 250 (תאונת עבודה):

בטופס בל 250, מעבר למילוי פרטים שגרתיים כמו שם, פרטי המעסיק, פרטי הנפגע וכיו"ב יש לתאר כיצד אירעה התאונה ו/או הפגיעה בעבודה. מאחר ומדובר בגרסה ראשונית שתלווה אתכם במסגרת הליך התביעה להכרה באירוע כתאונת עבודה, מול המוסד לביטוח לאומי, מומלץ לדייק ולשים לב לפרטים הקטנים.

את טופס בל 250 ממלאים בדרך כלל סמוך לקרות האירוע שכלל הפרטים עוד טריים בראש. לכן, מומלץ לפרט בהרחבה את נסיבות האירוע / התאונה, לציין את שעת האירוע, מקום האירוע, עדים לאירוע וכל פרט אחר שיש יהיה בו לסייע להוכחתו.

טיפ: שימו לב, לא כל אירוע בעבודה שגרם לחבלה, פציעה או פגימה אחרת, יכול להיחשב כפגיעה בעבודה. לדוגמה פגיעה אורתופדית עצמונית, נפילה עצמונית ועוד, אינן נחשבות כתאונת עבודה. בדומה, ע"פ פסיקת בית הדין הארצי, לא כל אירוע / תאונה שאירעה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה או תאונה שאירעה בהפסקה, נחשבת כתאונת עבודה. לכן, מומלץ להתייעץ בכדי להבין כיצד לתאר את הפגיעה בטופס באופן נכון מבחינה עובדתית ומשפטית, זאת כמובן כדי להימנע ממפח נפש בו הביטוח הלאומי יידחה את תביעתכם.

בפועל, המעסיק הוא שאמון על מילוי טופס בל 250, כאשר ללא חתימתו אין לטופס כל תוקף. החתימה של המעסיק על הטופס היא למעשה ההכרה של המעסיק בקיומה של תאונת העבודה. לנוכח חשיבות תיאור הגרסה אף להמשך ההליך, רצוי לבקש מהמעסיק להשתתף בניסוח טופס בל 250.

חשוב לציין כי טופס בל 250 אינו מבטיח שהביטוח הלאומי יכיר בתביעה – מדובר בטופס פורמלי במסגרת הליך התביעה, כאשר לבסוף פקיד התביעות בביטוח הלאומי הוא שיחליט האם להכיר או לא להכיר בפגיעה כתאונה עבודה.

להסברים על הטפסים הנוגעים לנפגעי תאונות עבודה – לרבות הסברים על האפשרויות העומדות בפני נפגע עבודה, לחצו כאן.

מה עושים עם הטופס בל 250 ולמי מגישים אותו:

לאחר השלמת הפרטים וקבלת חתימת המעסיק על טופס תאונת העבודה, יש להגישו לרופא המשפחה בקופת החולים ולוודא שהוא מנפיק, בו במקום, תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה. התעודה לנפגע בעבודה היא אחד מהמסמכים המוגשים לביטוח הלאומי, והיא מהווה אישור של הרופא כי הוא מכיר באירוע כתאונה עבודה- שימו לב, גם תעודה זו אינה מבטיחה שהביטוח הלאומי יכיר בפגיעה כתאונת עבודה. לאחר קבלת התעודה לנפגע בעבודה, קופת החולים תעניק לכם טיפולים ראשוניים הדרושים להחלמתכם.

טיפ: מומלץ להוציא את התעודה קרוב ככל האפשר למועד התרחשות האירוע/ התאונה, זאת על מנת לצמצם את האפשרות שפקיד התביעות יטען לפנייה מאוחרת העשויה, לטענת הביטוח הלאומי, לנתק את הקשר הסיבתי או שיעלה אצלהם החשש לבניית תיק.

לאחר ששני הטפסים אצלכם- טופס בל 250 והתעודה הראשונה לנפגע בעבודה, מומלץ, יחד עם טפסים אלו, למלא ולהגיש לביטוח הלאומי את טופס 211  (תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה) או את טופס 202 (תביעה להכרה במחלת מקצוע או ליקוי רפואי כתוצאה מתנאי עבודה), כמובן לפי סוג האירוע. טפסים אלו הם למעשה טפסי התביעה של המוסד לביטוח לאומי, להכרה בפגיעה כתאונת עבודה (קרי הודעה על הפגיעה ובקשה לקבלת דמי פגיעה בהתאם לתעודות אי הכושר).

מעבר לכך, יש לזכור לצרף לתביעה תיעוד רפואי וכל מסמך אחר שיתמוך בקיומה של תאונת העבודה.

טיפ: בד בבד, כבר בשלב זה, מומלץ להגיש את טופס 200 (תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה), על מנת שלא ייפגעו זכויותיכם ובכדי שמיד עם סיום הטיפול בתביעה תוזמנו להופיע בפני הוועדה הרפואית.

אציין שגם במקרים שבהם אין בידיכם את טופס בל 250 או את התעודה הראשונה לנפגע בעבודה, עדיין ניתן להגיש את התביעה לביטוח הלאומי. יתכן שלאחר ההגשה פקיד התביעות ידרוש לקבל הטפסים, אך התביעה לא תידחה מבלי שתינתן לכם הזדמנות הוגנת להמציא את טפסים או להסביר מדוע לא עלה בידיכם להמציאם.

טיפ: אחת הסיבות השכיחות לאי המצאת הטפסים היא סירובו של המעסיק לחתום. במקרה שכזה מומלץ להסביר מדוע המעסיק מסרב לחתום, ולאסוף כמה שיותר ראיות שיתמכו בקיומה של תאונת העבודה, כפי שאתם טוענים, זאת למקרה שבו תאלצו להוכיח את קיומה, ללא תמיכת המעסיק.

לפני ולאחר הגשת התביעה עם טופס בל 250, מומלץ לבצע בדיקות רפואיות ולהוציא תעודות מחלה. את תעודות המחלה יש להגיש לביטוח הלאומי ואת התיעוד הרפואי ניתן לשמור לקראת הוועדות הרפואיות, ככל שהפגיעה בעבודה תוכר.

טיפ: חשוב לדעת כי ככל שמתעוררת פגימה רפואית נוספת שלדעתכם קשורה לתאונת העבודה, יש לפנות שוב לרופא המשפחה ולבקש תעודה מעודכנת לנפגע בעבודה שתכלול את הפגימות החדשות. לאחר מכן, יש להגיש את התעודה המעודכנת לביטוח הלאומי, על מנת שהתאונה תוכר על כלל הפגימות הרלוונטיות. ככל שהפגיעה כבר הוכרה, הרי שעדיין תוכלו לבקש תיקון החלטה, אך יתכן שמוטב להופיע בפני הוועדה הרפואית ולבקש ממנה לקבוע קשר בין התאונה לפגימה. לדוגמה, אדם שעבר תאונת דרכים והתלונן על הגבלה בגב ולאחר שבוע הופיעה גם הגבלה בצוואר, כאשר התלונות על הצוואר לא הופיעו בתעודה הראשונה לנפגע בעבודה, רצוי שיפעל כמתואר.

מתי לא צריך למלא את טופס תאונת עבודה בל 250:

במקרים של מחלת מקצוע, מיקרוטראומה או תאונות שאירעו לפני שנים רבות, אין חובה להגיש את טופס בל 250 ואף לא את התעודה הראשונה לנפגע בעבודה. בכל מקרה שבו הביטוח הלאומי ידרוש את טופס בל 250 או את התעודה הראשונה לנפגע בעבודה ואין באפשרותכם להמציאן, אמליץ לכם להתייעץ עו"ד המטפל בתביעות ביטוח לאומי.

מקווה שעזרתי במקצת להבין מעט יותר על טופס בל 250 של הביטוח הלאומי. אתם מוזמנים לקרוא כתבות נוספות שיהיו לכם לעזר או לפנות אלי לעזרה.

לעיון מעמיק יותר אמליץ לכם לקרוא גם את המדריכים המקיפים לנפגע תאונת עבודה, של אתר "עוד זכות":

לחצו כאן לחלק א' 

לחצו כאן לחלק ב' 

לחצו כאן לחלק ג' 

טופס בל 250- טיפול רפואי לנפגע עבודה

[embeddoc url="https://www.odzchut.co.il/wp-content/uploads/2017/07/bl250.pdf" download="all" viewer="google"]

איך לקבל פיצוי על כאבי גב או בלט דיסק מביטוח לאומי וחברות הביטוח ואחוזי הנכות

צריך עזרה מול ביטוח לאומי – לשיחה עם עו"ד צלצל 054-2288333 או השאר פרטים צריך עזרה מול ביטוח לאומי –

תאונת דרכים בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה – כתאונת עבודה בביטוח לאומי

על מה נדבר רבות מתאונות הדרכים מתרחשות דווקא כשאנחנו נוסעים לעבודה או שאנחנו חוזרים מהעבודה הביתה. תאונת דרכים שכזו יכולה

כיצד להביא להכרה בפגיעת מרפק גולף כתאונת עבודה בביטוח לאומי ומימוש זכויות נוספות

צריך עזרה מול ביטוח לאומי – לשיחה עם עו"ד לחץ כאן צריך עזרה מול ביטוח לאומי – לשיחה עם עו"ד

איך להכיר בפגיעת מרפק טניס כתאונת עבודה בביטוח לאומי וזכויות נוספות

צריך עזרה מול ביטוח לאומי – לשיחה עם עו"ד צלצל 054-2288333 או השאר פרטים צריך עזרה מול ביטוח לאומי –

קרע במיניסקוס בברך– הסבר על אחוזי הנכות ועל זכויות שונות

צריך עזרה מול ביטוח לאומי – לשיחה עם עו"ד צלצל 054-2288333 או השאר פרטים צריך עזרה מול ביטוח לאומי –

קרע בגיד הכתף – הסבר על אחוזי הנכות, זכאות לפיצוי, קצבת נכות וזכויות נוספות

צריך עזרה מול ביטוח לאומי – לשיחה עם עו"ד צלצל 054-2288333 או השאר פרטים צריך עזרה מול ביטוח לאומי –

מדוע סרטן הגרון יכול להיות קשור לחשיפה בעבודה (גורמי סיכון תעסוקתיים) וזכויות בביטוח לאומי

ככל שאדם החולה בסרטן הגרון נחשף לחומרים בעבודה, המוכרים כגורמים לסרטן הגרון - הוא עשוי להיות להיות מוכר כנפגע בעבודה

מדריך לנפגע תאונת עבודה- חלק א'- טיפים והסברים על סוגי הפגיעות המוכרות בביטוח לאומי

ברוכים הבאים לחלק א' של מדריך אתר "עוד זכות" לנפגע תאונת עבודה. בחלק זה אסביר לכם, מהי תאונת עבודה בביטוח

מדריך לנפגע תאונת עבודה- חלק ב'- טיפים ודגשים להגשת התביעה וניהולה מול ביטוח לאומי

ברוכים הבאים לחלק ב' של מדריך אתר "עוד זכות" לנפגע תאונת עבודה. בחלק זה אסביר לכם, תוך מתן טיפים פרקטיים,

מדריך לנפגע תאונת עבודה- חלק ג' – הופעה בפני הוועדה הרפואית, אופן חישוב הקצבה/מענק, זכויות הנפגע

ברוכים הבאים לחלק ג' של מדריך אתר "עוד זכות" לנפגע תאונת עבודה. בחלק זה אסביר לכם, תוך מתן טיפים פרקטיים,

תהיה חברתי ושתף עם האנשים שחשובים לך
גלילה לראש העמוד

אל תוותרו על הזכויות המגיעות לכם! להתייעצות השאירו פרטים

דילוג לתוכן